okna i okiennice

Okna drewniane czy plastikowe?

Osoby, które właśnie chcą wymienić okna w swoim domu z pewnością zastanawiają się nad tym jakie wybrać. Niektórzy twierdzą, że lepsze są okna drewniane, a inni mówią o zaletach okien plastikowych. Oczywiście wszystko będzie zależne od tego jaki mamy gust oraz od tego ile pieniędzy możemy przeznaczyć na wymianę.

TAK. Okna, ale jakie?

okna i okienniceJeśli chodzi o drewniane okna to są one bardzo stylowe. Idealnie będą nadawały się do domów, które są budowane w stylu rustykalnym czy dworkowym. Takie okna mają bardzo dobre parametry. Jednak tak naprawdę dzięki dzisiejszym technologiom możliwe jest tworzenie okien plastikowych o tak samo dobrych parametrach. Nie trzeba się niczym przejmować. Technologie produkcji okien są bardzo zaawansowane.
Okna mogą mieć podobne parametry. Jednak należy wspomnieć o tym, że okna plastikowe są znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości. Łatwiej i szybciej się je czyści. Drewno jest trudne do wyczyszczenia. Okna wykonane z PCV charakteryzują się także tym, że bez względu na to ile mają komór to są w stanie utrzymać ciepło, czego nie dadzą nam z pewnością okna drewniane. Niegdyś produkowano okna, które miał trzy komory i nie były w stanie one utrzymać ciepła. Dzisiejsze okna z PCV są w stanie to zrobić nawet przy tym jak są wyposażone tylko w dwie komory.
Jeśli chodzi o drewniane ramy to będą one pasowały zarówno w domkach rustykalnych, dworkach, ale także w kamienicach. Można je wykorzystać także w nowobudowanych domach. Jeśli chodzi o okna plastikowe to na pewno będą one dobrze wyglądały w nowoczesnych blokach oraz wszelkich budynkach użyteczności pubicznej. Czasami także zdarza się, że wykorzystuje się tutaj okna drewniane, ale jest to rzadkość. Warto wiedzieć, że te sprawdzają się znacznie bardziej przy kompleksowych renowacjach.

Jeśli inwestor chce zachować charakter budynku to wówczas bardzo często sięga po piękne, drewniane ramy. Jeśli potrzebujemy okien o jakimś skomplikowanym kształcie to nie musimy się tym przejmować. Dzisiejsze technologie pozwalają wykonać skomplikowane kształty okien zarówno z plastiku jak i z drewna.