automatyka do bram

Otwieranie z dystansu – automatyka do bram

Nasz dom otacza ogrodzenie. Ogrodzenie to rzecz często spotykana. Ma ona na celu ochronę posesji przed niepowołanymi gośćmi. Oczywiście niezbędnym elementem ogrodzenia jest brama wjazdowa. Jak inaczej ludzie mieliby się do nas dostać. I jak my dostawalibyśmy się na teren naszej posesji. Ale jak brama ma się otwierać? Tutaj z pomocą przychodzi nam automatyka do bram. A cóż to takiego ta automatyka do bram?

Automatyka do bram poprawia komfort

 

automatyka do bramJest to system umożliwiający automatyczne, mechaniczne otwieranie bramy wjazdowej. Ręczne otwieranie takiej, ważącej od kilkuset do kilku ton bramy, byłoby trudne do wyobrażenia. Nie mówiąc już o wprowadzeniu tego w życie. Ale skąd ten zespół znany jako automatyka do bram ma wiedzieć, że bramę należy otworzyć? Jest rozwiązanie – są to różnego rodzaju piloty do bram. Wyobraźmy sobie sytuację – jedziemy samochodem i zbliżamy się do naszej posesji. Skąd brama ma wiedzieć, że chcemy ją przekroczyć? Czym mamy poruszyć tę automatykę do bram? Piloty do bram umożliwiają nam poinformowanie automatyki do bram o tym, że nadchodzimy i chcemy wjechać. Kiedy jadąc taksówką lub jakimkolwiek samochodem zbliżamy się do naszej bramy wjazdowej, wyciągamy pilota, naciskamy odpowiedni przycisk i voila! Brama otwarta, a my możemy spokojnie wjeżdżać. Ale to nie wszystko. Piloty do bram umożliwiają nam otwieranie również bram garażowych. Widać to w niektórych filmach. Kiedy zbliżamy się do naszego garażu, wyjmujemy pilota, klikamy i brama garażowa automatycznie się otwiera. Oczywiście w tym celu będziemy też musieli zakupić odpowiedni rodzaj bramy garażowej, ale jest to możliwe. Grunt, że dzięki pilotom do bram możemy otwierać bramy zdalnie. Jest to ułatwienie.

Brama wjazdowa chroni naszą posesję. Zresztą nie tylko naszą. A odpowiedni sygnał z pilota umożliwia jej otwarcie. Jest to ułatwienie. Nie musimy tracić czasu na wychodzenie i wciskanie odpowiedniego przycisku. Klikamy i gotowe. Nie musimy niepotrzebnie chodzić i tracić czasu. Pilot do bramy – oto rozwiązanie, które zapewni nam komfort i wygodę.