Planowanie imprez masowych – co trzeba wiedzieć?

Impreza masowa, jak sama nazwa wskazuje, jest to zabawa w jakiej uczestniczy wiele osób, które najczęściej liczy się w setkach czy w tysiącach. Taka grupa ludzi to gratka dla każdego reklamodawcy, świetny sposób na spędzenie czasu dla każdego, dobry biznes dla agencji eventowych. Jednak to także problem żeby ogarnąć tak wiele osób i zadbać o ich samopoczucie.

Imprezy masowe i dbanie o bezpieczeństwo

planowanie imprez masowych w WarszawieNie trzeba chyba nikomu mówić, że najważniejszą rzeczą jeśli chodzi o planowanie imprez masowych w Warszawie są oczywiście kwestie bezpieczeństwa. Bez względu na to czy impreza odbywa się na polanie, w parku, na stadionie czy pod zadaszeniem to należy mieć w zanadrzu takie elementy takie jak gaśnice, apteczki pierwszej pomocy, jak również wsparcie straży pożarnej i ratowników medycznych. Przy takiej masie osób łatwo o przepychanki, ktoś się przewróci, wleci na kolejną osobę, nawiąże się bójka, a organizatorzy będą mieli problemy jeśli nie zapewnią poszkodowanym natychmiastowej pomocy. Podczas planowania imprez masowych bardzo ważna jest również promocja wydarzenia. Często mała frekwencja jest spowodowana tym, ze mało osób wiedziało o wydarzeniu. Trzeba zadbać o banery reklamowe, reklamę w lokalnej prasie, radiu czy telewizji, sprawdza się także organizowanie wydarzeń w mediach społecznościowych, co pokaże nam tez ile osób jest zainteresowanych wydarzeniem. Marketing szeptany także z pewnością przyniesie spodziewane rezultaty i zachęci ludzi do zabawy.

Podczas planowania masowych imprez ważne są także takie elementy jak wybranie odpowiedniego miejsca, dobra obsługa techniczna (nagłośnienie, oświetlenie), zapewnienie miejsca dla gwiazd imprezy, zezwolenia na organizację od władz miasta. Dobra organizacja i planowanie to podstawa działania.