Podróż motocyklowa

Podróżowanie to coś, co chyba każdego kręci – mniej lub więcej, ale jednak. Jest jednak pewna grupa osób, która nie wyobraża sobie innego podróżowania jak motocyklem. Oczywiście – ma to swoje wady, takie jak choćby brak dachu nad głową i od razu problem z pogodą.

Podróż motocyklowa to kwintesencja wolności, jaką dale nam motocykl. Warto jednak zadbać o odpowiedni strój

Kask motocyklowyMniejsza pakowność i mierna wygoda podróżowania (chyba że jedziemy klasycznym goldwing’iem, w którym mamy nawet radio). Czemu jednak ta grupa ludzi decyduje się na podróżowanie właśnie tym środkiem lokomocji? Odpowedź jest prosta – Ci ludzi po prostu kochają to, co robią. Motocykle to ich pasja, dlatego jeżdżą wyposażenie w najlepsze buty takie jak alpinestars smx 6 lub równie świetne buty sidi. Płacą bardzo dużo za skórzane kombinezony, w którym można czuć się bezpiecznie, a jednocześnie motocyklista wygląda bardzo ciekawe w takim kombinezonie. Kaski motocyklowe nolan, mają w swojej ofercie wiele produktów, które są przystosowane właśnie dla takich ludzi, którzy uwielbiają podróż. Fajnie, jeśli w kasku możemy mieć zamontowany intercom, który możemy znaleźć choćby w kasku schuberth c3 pro, który jest mega wygodny, mega wyciszony i bardzo bezpieczny, a to jest właśnie najważniejsze. Oczywiście, nie możemy zapomnieć jeszcze o bieliźnie odpowiedniej pod kombinezon oraz rękawicach. Również to, jakie kufry sobie zamontujemy do naszego motocykla ma znaczenie. Podróż motocyklem mocno różni się od podróży samochodem. Tutaj, jesteśmy niemalże jednością z otaczającą nas przyrodą. Każde pokonanie zakrętu to jedność z fizyką, dlatego właśnie ludzi tak to kręci.

Czujesz się niemal jak na rowerze, jednak prędkości, które możemy osiągać, rowerowe już w żadnym przypadku nie są, a przejazd z Bydgoszczy do Rzymu daje tyle frajdy, że jest co opowiadać znajomym i rodzinie przez wiele wiele następnych lat. To jest właśnie to, dlaczego ludzi tak lubią podróżować motocyklem.