Polecana pościel do wózka

Noworodki i niemowlęta sporą część swojego życia spędzają w pozycji leżącej, gdyż dopiero pod koniec dziesiątego – dwunastego miesiąca, maluchy siedzą i stawiają swoje pierwsze kroki. W związku z tym większość czasu spędzają w łóżeczka.

Jak wygląda komplet pościeli dla niemowlaka?

pościel do wózków minkyBez wątpienia łóżeczko z pionowymi szczebelkami jest najbezpieczniejszym miejscem dla maluszka, kiedy jest w domu. Jednakże maluchy często są zabierana na spacer w wózku, który je im zastępuje. Początkowo jest to gondola z płaskim i głębokim dnem, gdyż maluchy nie potrafią jeszcze siedzieć. Później wózek zamieniany jest na spacerówkę z regulowanym oparciem. O ile w wózku spacerowym pościel nie jest koniecznością, o tyle w gondoli musi ona być. Na pewno podstawą jest materac, który zapewnia komfort w trakcie jazdy, ale liczy się też pościel do wózków minky, która uznawana jest za jedną z najlepszych. Jest ona specjalnie wykonana do wózków, gdyż jej rozmiar i fason całkowicie się różni od tej, którą mają dzieci w łóżeczku. W sprzedaży można często znaleźć komplet pościeli do wózka, który składa się ze specjalnej poduszki w kształcie motylka, która świetnie zabezpiecza główkę malucha przed wstrząsami. Jeżeli chodzi o kołdrę, to często ma ona kształt śpiwora, do którego się wkłada malucha. Kolejną zaletą takiej pościeli jest jej materiał, który jest dwustronny. Z jednej jest to miękka i przewiewna bawełna, a z drugiej ciepły polar z licznymi wypustkami na całej powierzchni. Ponadto jest ona dostępna z wypełnieniem lub bez.

Chcąc kupić pościel do wózka dla niemowlaka, to najlepiej jej szukać w sklepach internetowych z artykułami dla niemowląt. Jest ona dostępna w wielu kolorach, zatem bez kłopotu ją dopasujemy do płci dziecka oraz do koloru wózka. Najtańsze komplety kupimy już za niecałe 40 zł.