Polecany zakład pogrzebowy we Wrocławiu

Strata bliskiej osoby to najtrudniejszy czas w życiu każdego z nas. Nie da się pogodzić ze śmiercią szczególnie, gdy przychodzi niespodziewanie i odbiera nam ukochaną osobę. Jak poradzić sobie z organizacją całej ceremonii pogrzebowej, gdy często nie mamy siły w takiej sytuacji, żeby wstać kolejnego dnia. Kluczowy jest tutaj wybór odpowiedniego zakładu, w którym pracują ludzie z empatią i cierpliwością.

Czym kierować się przy wyborze zakładu pogrzebowego?

zakład pogrzebowy wrocławCoraz więcej firm oferuje kompleksowe wsparcie bliskim zmarłego, dzięki czemu klienci dosłownie wszystko są w stanie załatwić w jednym miejscu. Mowa tutaj o m.in. wyborze trumny, kwiatów, załatwieniu transportu czy ubioru i przygotowania ciała. W wielu zakładach można od razu wypełnić niezbędne dokumenty do ZUS-u w ramach których otrzymuje się stosowny zasiłek pogrzebowy. Tutaj trafi on bezpośrednio do właścicieli zakładu, a my dopłacimy jedynie resztę. Właśnie w taki sposób powinien działać każdy zakład pogrzebowy Wrocław to miasto, w którym klienci mają do wyboru sporo różnych firm, jednak zdecydowana większość proponuje kompleksowość. Tak więc poprzez jedną wizytę i rozmowę z właścicielem czy pracownikiem zakładu można zorganizować cały pogrzeb. Jedyne co nas jeszcze czeka to wizyta u księdza oraz ewentualna rezerwacja sali w restauracji w celu zorganizowania tzw. stypy. Pamietajmy jednak, że nie jest to konieczne i powinniśmy postępować tutaj zgodnie z własnymi przekonaniami.

Jeśli chodzi o koszty pogrzebowe to wszystko zależy od tego czy stawiamy na tradycyjny pochówek czy też może kremację zwłok. Już same ceny trumien oraz urn znacznie się od siebie różnią. Najczęściej koszt wszystkich wydatków pogrzebowych mieści się w granicy 5-7 tysięcy złotych. Później dochodzi jeszcze opłata za wybrany pomnik.