Pontony do spania dla psów

Każdy właściciel swojego psa chce dla niego jak najlepiej. Kupuje mu najlepsze jedzenie, wychodzi z nim na długie spacery, bawi się i zapewnia miękkie oraz ciepłe miejsce do spania. Psy dużo leżą i odpoczywają, więc potrzebne jest im wygodne posłanie.

Na jakim legowisku może spać pies?

legowisko dla psa pontonKażdy pies w swoim życiu ma przynajmniej dwa legowiska, ponieważ po okresie szczenięcym, najczęściej zmieniamy posłanie dla pupila na większe. W sklepach zoologicznych znajdziemy mnóstwo modeli posłań dla psów, wykonanych z różnych materiałów. Najlepsze jest legowisko dla psa ponton, gdyż posiada wysokie dno i podwyższone brzegi, w które psy mogą się wtulać. Szczególnie małe psy lubią mieć się do czego przytulić, dlatego dla nich taki ponton będzie świetnym rozwiązaniem. Jest on wykonany z miękkiej gąbki, która dopasowuje się do kształtu ciała psa, a po jego wstaniu natychmiast wraca do swojej poprzedniej formy. Jest ona pokryta specjalnym impregnatem PVC, dzięki któremu nie chłonie wody. Całe legowisko jest schowane w pokrowcu zapinanym na zamek, więc łatwo możemy go zdjąć i wyprać w razie potrzeby. Materiał ten posiada właściwości antystatyczne, dzięki którym nie przyciąga sierści. Jeżeli nie chcemy kupować psu legowiska, to możemy je samodzielnie zrobić, na przykład ze starego materaca, który okryjemy kocem. Miejsce do spania dla psa powinno się znajdować w z dala od źródeł przeciągów i wilgoci. Najlepiej aby leżało w miejscu, gdzie nie będzie nikomu przeszkadzać i będzie tam psu ciepło.

Legowiska kupimy w każdym sklepie zoologicznym. Różne modele mogą być wykonane z lepszych, lub gorszych materiałów. Lecz najważniejsze, żeby posłanie nie było zbyt małe dla naszego czworonożnego pupila, bo będzie mu niewygodnie i w konsekwencji nie będzie chciał w  nim spać.