Posłanie dla psa a zostawienie go u rodziny

Wzięcie kota do bardzo odpowiedzialna decyzja. Wszystko musimy być przemyślane, bo nie można zostawiać zwierzęcia samego. Kiedy decydowałam się na wzięcie kota byłam na to przygotowana. Miałam wszystko dla niego przygotowane. W domu czekała już budka dla kota, miseczki i zabawki dla niego.

Posłanie dla psa i kota

posłanie dla psaBiały kocur na pewno miał wszystko zapewnione. Jednak mój chłopak zaproponował mi tygodniowy wyjazd nad morze. Nie mogliśmy zabrać kota, skoro cały dzień będziemy spędzać na plaży, a i tak niewiele hoteli decyduje się na przyjmowanie zwierzaków. Musiałam zatem coś wymyślić. Stwierdziłam, ze moja siostra też ma kota, więc mogę zostawić swojego u niej. Zapakuję legowisko dla kota i jego zabawki żeby czuł się jak u siebie w domu. Niedobrze jest tak zabierać żadnego zwierzaka z jego domu do innego bez czegoś co już zna. Dzięki temu na pewno szybciej się tam zaaklimatyzuje, mimo iż zna już moją siostrę i jej kota. Mój chłopak powiedział, ze to bardzo dobry pomysł. Kiedy mieszkał jeszcze z rodzicami to też musieli zostawić psa u rodziny. Nie wiedzieli czy budka dla psa to dobry pomysł, ale w końcu uznali, że znajome posłanie dla psa pomoże mu się tam odnaleźć. To była dobra decyzja. Mata dla psa się sprawdziła. Byłam wtedy spokojniejsza o swojego kocura. Moja siostra nie widziała przeszkód w zostawieniu mojego kota u niej.

Zabrałam więc wszystkie jego rzeczy i pojechaliśmy nad morze. Wyjazd się bardzo udał, a kot nie wyglądał na niezadowolonego z pobytu u mojej siostry. Wszystko się dobrze ułożyło. Teraz już wiemy, że posłanie dla kota wystarczy, kiedy znowu zdarzy mi się wyjechać nad morze.