Potrzebowałam poduszki na kolki

Kilka tygodni temu urodziłam dziecko. Córeczka była bardzo kochana i grzeczna, ale niestety cierpiała na kolki. To było bardzo uciążliwe zarówno dla niej, jak i dla mnie. Podawałam jej przepisane przez pediatrę leki, ale nie zawsze pomagały. Dowiedziałam się, że w takiej sytuacji dobrze jest położyć dziecku na brzuszku specjalną poduszkę.

Jakie poduszki są dobre na kolki?

poduszka na kolkiPodpowiedziała mi to rozwiązanie znajoma mama. Dowiedziałam się, że warto kupić taką poduszkę, którą można delikatnie podgrzać np. w piekarniku albo nawet w kuchence mikrofalowej. Taka poduszka na kolki wypełniona jest w środku pestkami wiśni, które delikatnie się nagrzewają i utrzymują ciepło nawet przez około dwie godziny. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ taka ciepła poduszka rozluźnia spięte mięśnie, co pomaga na kolki i bóle brzucha. Może być ona wykorzystywana także przez osoby dorosłe w przypadku stłuczeń czy bóli mięśniowych. Jest to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie niż tradycyjny termofor z wodą, która może się wylać i poparzyć dziecko. Zdecydowałam się kupić taką poduszkę. Dowiedziałam się, że można ją kupić w aptekach lub sklepach z akcesoriami dla dzieci. Udałam się do apteki po zakup takiej poduszki. Okazało się, że można ją kupić w naprawdę bardzo niskiej, przystępnej cenie. Okazja do tego, aby ją wypróbować nadarzyła się bardzo szybko.

Byłam bardzo zadowolona. Poduszeczkę wystarczyło nagrzać w temperaturze około stu stopni Celsjusza przez kilka minut. Bardzo długo trzymała temperaturę i była przyjemnie ciepła. Faktycznie zauważyłam, że córeczka po tym, jak przyłożę jej do brzuszka poduszeczkę na kolkę staje się po chwili bardziej spokojna. Często korzystam z tej poduszki i muszę przyznać, że nawet po wielokrotnym użyciu nie widać po niej śladów zużycia.