Potrzebowaliśmy kredytu hipotecznego

Od pewnego czasu myśleliśmy z mężem o kupnie własnego mieszkania. Mieliśmy już bowiem dość ciągłych przeprowadzek i wynajmowania mieszkania. Udało nam się już także odłożyć odpowiednią ilość pieniędzy na wkład własny. Mieliśmy także „na oku” piękne mieszkanie, które bardzo chcieliśmy zakupić. Jednakże nie mieliśmy, aż tyle pieniędzy, żeby kupować je tylko za gotówkę.

Jaki bank udzieli nam kredytu hipotecznego?

kredyty hipoteczne w krakowieWobec tego musieliśmy postarać się o kredyt. Wiedzieliśmy, że przy podpisywaniu kredytów hipotecznych na wiele lat należy zwrócić uwagę na wszelkie zapisy w umowie, tak aby potem się nie rozczarować, albo nie musieć spłacać drugie tyle kredytu, ile wzięliśmy. Zainteresowały nas kredyty hipoteczne w Krakowie. Całe szczęście szybko udało nam się znaleźć bardzo dobry bank, który udzielał takich kredytów po bardzo preferencyjnych stopach procentowych. Wiele osób chwaliło ten bank za to, że dawał jasne i precyzyjne umowy kredytowe, gdzie zawsze wiedzieliśmy za co i ile płacimy. Siedziba wybranego przez nas banku mieściła się niemal w samym centrum Krakowa i mogliśmy tam dotrzeć bez większych problemów. Umówiliśmy się na konkretną godzinę z doradcą kredytowym, który od razu powiedział nam, jakie dokumenty musimy mieć ze sobą, aby móc starać się o kredyt oraz wyliczył nam naszą zdolność kredytową. Dzięki temu od razu wiedzieliśmy, jaka comiesięczna rata nie będzie dla nas zbytnim obciążeniem.

Jeszcze tego samego dnia rozpoczęliśmy więc procedurę ubiegania się o kredyt hipoteczny. Całe szczęście nie okazała się ona zbytnio trudna ani skomplikowana. Już po kilkunastu dniach dostaliśmy decyzje o przyznaniu nam kredytu hipotecznego. Dzięki temu mogliśmy sfinalizować naszą transakcję kupna wymarzonego mieszkania, co bardzo nas ucieszyło.