Praktyczne siatki balkonowe

 

W dużych miastach jest przeważnie sporo ptactwa w postaci srok, kawek, wróbli czy gołębi, które choć są piękne, to mogą nam skutecznie utrudnić życie. Przeważnie chodzi o zanieczyszczanie balkonów i parapetów okiennych, gdzie lubią przesiadywać.

Do czego służy siatka balkonowa?

siatki balkonoweWielu ludzi na balkonach trzyma rośliny w doniczkach czy skrzynkach, a także posiada zagospodarowane miejsce do relaksu. Lubimy tam spędzać czas w ciepłe dni i cieszyć się łonem  natury. Jednak te miejsca lubią także ptaki, które często odwiedzają je w poszukiwaniu pożywiania lub miejsca do założenia gniazda. Ich obecność zawsze kończy nie pozostaniem odchodów i zniszczoną roślinnością, dlatego konieczne jest zabezpieczenie się przed nimi. Niechcianych lokatorów skutecznie odstraszą siatki balkonowe, które można zamontować w każdym miejscu. Są one cienkie, ale wytrzymałe, dzięki czemu nie będą się rzucać w oczy, ale raz na zawsze rozwiążą problem z ptakami. Siatka jest wykonana z polietylenu o podwyższonej gęstości, dzięki czemu żaden ptak jej nie pokona. Co najważniejsze, jest ona odporna na deszcze, mróz, wiatr czy promieniowanie słoneczne, dzięki czemu nie zmieni swojego wyglądu po sezonie. Jej montaż jest bardzo prosty i nie wymaga używania śrub ani gwoździ. Zaczepia się ją o specjalne haczyki, które na taśmie można przytwierdzić do elewacji lub ramy okna. Dzięki temu po demontażu siatki nie pozostanie żaden ślad. W sprzedaży dostępne są siatki o kilku rozmiarach oczek, przez co dopasujemy jej model do naszych potrzeb.

Siatką balkonową można zabezpieczać nie tylko balkony, ale także okna, ogródki czy szklarnie. Jest ona bardzo wytrzymała i także bezpieczna dla ptaków, ponieważ nie posiada żadnych ostrych elementów. Jej zamontowanie skutecznie rozwiąże problem niechcianego ptactwa.