Quadrocoptery w polskim prawie

Jak pewnie wiecie z własnego doświadczenia wszystko co istnieje musi mieć własną regulacje prawną. Elektroniczny quadrocopter jest bardzo specyficznym dronem.

Elektroniczny quadrocopter jest bardzo potrzebny.

DronJeżeli coś sprawnie funkcjonuje bez ingerencji państwa to znak, że musi ono wykonać w tym kierunku krok, aby tą samowolkę skontrolować. Dlatego również wszystkie nowinki techniczne które wychodzą na polski rynek muszą zostać przetestowane i uregulowane przez rząd. To samo spotkało wszystkie bezzałogowe statki powietrzne. Odwiedzając sklep z dronami powinniśmy się upewnić czy kupowany przez na elektroniczny quadrocopter jest zgodny z prawem oraz zastanowić się, czy nie warto by kupić dodatku, jakim jest plecak dji maverick. Ale spokojnie akurat w tym przypadku prawo polskie jest bardzo łagodne. Można nawet powiedzieć, że obok stanów zjednoczonych nasze przepisy są najmniej restrykcyjne na świecie. Główną regulacją prawną jaka obowiązuje jest konwencja chicagowska. Te międzynarodowe ustalenia jednak nie mówią nic czym zwykły posiadacz drona powinien się przejmować. Jeżeli w naszym posiadaniu znajduje się zwykły dron z kamerką ważący mniej niż dwadzieścia pięć kilo to powinniśmy wiedzieć tylko jedną rzecz. Właściwie wszystko nam wolno i nie musimy się przejmować żadnymi dokumentami. Tak jest, wspaniałe polskie prawo nie wymaga żadnej rejestracji takiego drona, pozwolenia na jego obsługę, czy mieć opłaconej składki od odpowiedzialności cywilnej. Można by powiedzieć zatem, że polska jest rajem dla miłośników dronów. Do ruchu w celach rekreacyjnych i sportowych jest on bowiem dopuszczony bez żadnych regulacji. Nie pozostało więc nic innego jak kupić sobie własnego. Taki dron to przede wszystkim świetna zabawa. Polecam tylko zacząć od czegoś małego w granicach stu, dwustu złotych aby nauczyć się obsługi takiej maszyny.

Później możemy cieszyć się z nieograniczonego wręcz pola do popisu przed znajomymi. Elektroniczny quadrocopter jest bardzo przydatny do zabawy.