Ramoneska idealnym wyborem

Jeżeli poszukujemy kurtki, która nada się na większość okazji, a dodatkowo nie będzie typowym zimowym wyborem to warto pomyśleć o kurtce skórzanej. Ma ona historię, która rozpoczyna się już w 1928 roku w Los Angeles i do tej pory pozostaje na rynku modowym, a klienci z całego świata bardzo chętnie noszą ramoneski na co dzień.

Wybór kurtki ze skóry na co dzień

kurtka skórzana ramoneskaSzukając oryginalnej i bardzo wygodnej kurtki, która spełni szereg naszych oczekiwań powinniśmy zwrócić uwagę na istotny element historii światowej jakim jest kurtka skórzana ramoneska. Warto wspomnieć, iż początkowo nie nazywała się ona ramoneską, ale perfecto w związku z ulubioną marką cygar autora kurtki. Irving Schoot w 1928 roku w Los Angeles wymyślił projekt kurtki przeciwdeszczowej. Mimo to wiele osób nie zaakceptowało jej jako płaszcz na deszcz. Można rzec, iż główne zainteresowanie było ze strony buntowników, gangów oraz innych subkultur, które rozpoczęły chodzenie w skórach, na które naszywali nazwy gangów i nie tylko. Dopiero koło lat 80tych zaczęto nazywać skórę ramoneską na część bardzo popularnego zespołu tamtych czasów. Kurtkę ze skóry nosiły rzesze ludzi, jednak potem znów na jakiś czas zniknęły, aż w 2000 roku ponownie weszły do mody. Od tamtej pory zainteresowanie tym fasonem nie zmalało, a wręcz urosło. To wszystko dzięki komfortowi z jakim nosi się skórę, która dodatkowo nie przemaka ani nie przepuszcza wiatru.

Wartościowym wyborem modowym, który od dekad istnieje na rynku są ramoneski, czyli kurtki skórzane. Ich historia sięga prawie stu lat, a dalej są tak samo wygodne i uniwersalne do różnego rodzaju strojów. W związku z tym bardzo często widuje się osoby w tym typie kurtki, a jeśli my jeszcze nie posiadamy takiej to warto się zastanowić nad zakupem.