Recenzja domów sterowanych inteligentnie

Wiele osób zastanawia się nad wprowadzeniem systemów, które będą w inteligentny sposób sterować domem. Oczywiście są zwolennicy takich systemów, jak i przeciwnicy. Ja po przetestowaniu systemu chciałbym napisać swoją recenzję. Chodzi mi o to, aby opisać, czy naprawdę warto jest korzystać z takich rozwiązań w swoim domu. Przeciwnicy twierdzą, żę jest to zbędne zamieszanie. Ja twierdzę, że jest inaczej.

Sterowanie domem w inteligentny sposób

inteligentne sterowanie domemTakie sterowanie domem wiąże się oczywiście z instalacją systemu. Jak się okazało, trwa to krótki czas, ponieważ część sprzętu synchronizuje się automatycznie. U mnie zajęło to czterdzieści minut. Inteligentne sterowanie domem to bardzo wygodny system. Chodzi o to, że na przykład wracając z pracy mogą sobie włączyć ogrzewanie, przez co wracam do ciepłego domu, a nie muszę marnować ciepłą przez cały dzień, aby uzyskać taki efekt w tradycyjny sposób. System ten jest dobry również dlatego, że bez ruszania się z fotela mogę zaświecić światło lub odsłonić okno. Do tego są inne korzyści, takie jak sterowanie ekspresem do kawy. Trzeba też wspomnieć o zabezpieczeniach domu. Patrząc w telefon wiem, czy włączyłem alarm oraz czy okna są zamknięte. Jest również masa czujników, na przykład dymu. Jeśli chcę, mogę obserwować to, co się dzieje w moim domu z każdego miejsca na świecie. Przyznam, że bardzo mi się to opłaca.

A co z usterkami? Wiadomo, że każdy sprzęt ma swoją żywotność. Jednak jeśli zepsuje się jakiś element, nie trzeba od razu wymieniać całego systemu. Przyjeżdża fachowiec, który zajmuje się na przykład inteligentnym ogrzewaniem. System ma swój wewnętrzny serwer, dlatego nie musi mięć łączności z wifi. W przypadku usterek mogę też sterować wszystkim samodzielnie, bez użycia smartfona. Nie muszę się niczym przejmować.