Rodzaje transparentnych kopert

Kiedyś na rynku był tylko jeden rodzaj kopert i było one białe papierowe, w których wysyłano listy i dokumenty. Dziś wybór mamy znacznie większy, przez co można w nich wysłać znacznie więcej rzeczy i to o różnych gabarytach.

Do czego służy transparentna koperta?

transparentne kopertyMożna rzec, że koperta ma niejedno imię, gdyż jest ich chyba kilkadziesiąt rodzajów, wliczając w to rozmiary. W standardowych białych kopertach, można wysyłać dokumenty i listy o określonej wadze, a jeżeli chcemy ich nadać więcej, to można zastosować kopertę w większym rozmiarze lub też wykonaną z tektury. Ponadto na rynku znajdują się koperty kurierskie z folii lub też z wypełnieniem z folii bąbelkowej, która chroni zawartość przed uszkodzeniem w trakcie drogi do nadawcy. Jednakże w sprzedaży są także koperty, które wcale nie służą do wysyłania w nich zawartości, ponieważ są to transparentne koperty, wykonane ze specjalnego tworzywa. Przede wszystkim są one ozdobne i mogą mieć dwa lub trzy rozmiary. Najczęściej, ze względu na swój oryginalny charakter, służą jako opakowanie dla zaproszeń, gdyż wręczenie komuś kartki z nadrukiem o odpowiedniej treści, niekoniecznie jest właściwe. W przypadku wesel i ślubów, takie koperty są niemalże obowiązkowym elementem, ponieważ młoda para wręcza w nich swoje zaproszenia dla gości. Koperty, swoim wyglądem często nawiązują do dekoracji wykonanych na sali, dzięki czemu tworzą spójną całość z uroczystością. Są one jedynie zakładane, bez możliwości zaklejania, gdyż nie jest to potrzebne.

Na rynku można dostać przeźroczyste koperty w wielu wariantach kolorystycznych, z nadrukowanymi motywami  kwiatowymi czy aplikacjami nawiązującymi do takich okazji jak: ślub, chrzciny, komunia, urodziny czy rychłe narodziny nowego członka rodzin – tzw. Baby boom.