Różne rodzaje taśm transportujących

Taśmy transportujące znajdują różnorodne zastosowania, zwłaszcza w przemyśle, choć nie tylko. Znaleźć możemy je więc na liniach produkcyjnych, w magazynach, ale również na lotnisku czy w na sklepowej kasie. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że taśmy transportujące produkowane są w różnych rodzajach, a ich zastosowanie często jest od nich zależne.

Kilka słów o taśmach siatkowych

taśmy siatkoweJednym z rodzajów popularnie wykorzystywanych taśm transportujących, są taśmy siatkowe. Są to taśmy, których konstrukcja opiera się na plecionce z drutu stalowego, co stanowi dość silnie o właściwościach tego typu taśmy. Ze względu na swoją konstrukcję bowiem, taśmy siatkowe znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczo-mleczarskim. Dlaczego? Ponieważ ze względu na swoją strukturę umożliwiają one odsączanie produktów z wody, np. owoców i warzyw po ich umyciu, a także zastosowanie w liniach przeznaczonych do wypieków spożywczych i zamrażania produktów tego typu. Dodatkowo, taśmy siatkowe znajdują swoje zastosowanie w przemyśle komunalnym: świetnie sprawdzają się przy odsączaniu osadu ze ścieków komunalnych. Producenci taśm, zdając sobie sprawę z różnych zastosowań swoich produktów, umożliwiają różną ich realizację. Zgodnie z życzeniem klienta brzegi taśm mogą być wykończone w różny sposób albo mogą zostać na nich zamontowane, np. dodatkowe zabieraki, ułatwiające pracę w niektórych gałęziach przemysłu.

Siatki, z których wykonywane są taśmy siatkowe, najczęściej produkowane są ze stali niepokrytej ocynkowaniem, a przy tym nierdzewnej. Oznacza to, że taśma taka jest w pełni bezpieczna dla transportowanej żywności, a dodatkowo jest ona również odporna na wysokie temperatury. Już ze względu na te dwie cechy, taśmy tego typu charakteryzują się nieograniczonymi możliwościami zastosowania.