Współczesne budownictwo stosuje od wielu lat z powodzeniem rozwiązanie skutecznie zastępujące szkło. W miejscach, gdzie zastosowanie szyb, nawet pancernych, jest zbyt drogie bądź trudno jest z ich zamocowaniem, stosowanie płyt komorowych jest świetnym rozwiązaniem.
Budowanie z poliwęglanem kanalikowym
Bardzo dobrym przykładem na zastosowanie płyt komorowych jest zabudowa wszelkiego typu zadaszeń, tarasowych, wejściowych, ochronników stolarki drzwiowej czy okiennej. Z uwagi na cechy materiału, znakomitym rozwiązaniem jest realizacja prześwietleń okiennych na przykład w przydomowych basenach krytych. Poliwęglan kanalikowy posiada cechy, jakich nie mają inne materiały zastępujące szkło: jest lekki i posiada przy tym dużą sztywność. Jego przepuszczalność światła jest bardzo wysoka, co pozwala na zastosowanie go w miejscach doświetleń. Posiada wysoką odporność na urazy mechaniczne czy uderzenia, sprawdza się tu mocno przy realizacji zadaszeń na działkach i w domkach jednorodzinnych, altanach i konstrukcjach ogrodowych. Co ważne – płyty poliwęglanowe komorowe dają się łatwo kształtować termicznie, co pozwala na uzyskiwanie wygodnych połączeń konstrukcyjnych. Można go formować również na zimno, jest podatny na odginanie i zachowuje parametry. Materiał jest niezwykle trwały, posiada 10-letnią gwarancję. Ze względu na swą wielką uniwersalność można go stosować również jako ścianki działowe, zadaszenia przystanków i wiat.
Znakomicie nadaje się na wypełnianie przeszkleń drzwiowych, co znacznie poprawia bezpieczeństwo użytkowania. To hit ostatnich 20 lat w budownictwie, łatwy w montażu, co czyni go jednym z najchętniej kupowanych substytutów szkła w różnej postaci. Użytkownicy chwalą też wielką różnorodność pod względem kolorystyki.