Salon w stylu Bollywood.

Jeżeli jesteśmy w trakcie remontowania lub projektowania swojego mieszkania, to musimy uwzględnić kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim trzeba dobrze wszystko rozplanować. Każde pomieszczenie ma swoje zadanie do spełnienia. W salonach odpoczywamy, w kuchniach przygotowujemy posiłki, a w łazienkach zażywamy kąpieli. Poza wprowadzeniem do wnętrza niezbędnych sprzętów musimy także wziąć pod uwagę styl aranżacji. Wybór jest ogromny. Jednym z licznych przykładów może być salon w stylu Bollywood. Charakteryzują go meble indyjskie, mocne wzory i kolory. Dla kogo będzie to dobre rozwiązanie?

Meble indyjskie charakteryzują się wyrazistymi kolorami

meble indyjskieHasło Bollywood już na dobre weszło do naszego języka. Stało się to dzięki filmom bollywoodzkim, które robią furorę na całym świecie. Są to pełnometrażowe produkcje, w których prym wiedzie nie tylko fabuła, ale także taniec i śpiew. Jedni uważają ten styl za totalny kicz, a drudzy bardzo chętnie ubierają się, jedzą i urządzają wnętrza tak jak tamtejsze gwiazdy. Jedno jest pewne, nie każdy będzie dobrze się czuł w tak kolorowej przestrzeni. Jeśli jednak nie mamy nic na przeciw, to możemy pokusić się o urządzenie salonu w stylu Bollywood. Potrzebne nam będą do tego meble kolonialne. Takie zestawy bardzo dobrze charakteryzują ten trend. Są ciemne, błyszczące i mają wzorzyste elementy. W naszym salonie przede wszystkim powinny stanąć stoły drewniane, a wokół nich sporo krzeseł. Na blacie stołu koniecznie musimy położyć kolorowy obrus i równie kolorową zastawę stołową. Przydadzą nam się także świece, ramki na zdjęcia i poszewki na poduszki. Wszystko to musimy być w intensywnych i energetycznych kolorach. Dominuje czerwień, pomarańcz i fiolet. Ciekawe jest także łączenie różnych tkanin. Możemy mieć satynowe, aksamitne, jedwabne i bawełniane tekstylia.
Jeśli metamorfoza naszego salonu w stylu Bollywood nam się powiodła, to inne pomieszczenia w domu także możemy w ten sam sposób przekształcić. Do sypialni będą nam potrzebne łóżka drewniane, komody i szafki nocne. Dobierzmy do nich kolorowy baldachim i nowoczesne firany w okna.

Jeżeli ktoś  ma ochotę stworzyć podobny salon, polecam stronę http://mandallin.pl