Sandały dla dziecka

Dla każdego rodzica moment, w którym ich dziecko zaczyna chodzić, jest szczególny. Dlatego ważne jest, aby z każdym kolejnym krokiem, nasza pociecha mogła mieć na sobie odpowiednie buty, który są nie tylko wygodne, ale również posiadają odpowiednie atesty oraz pozytywną opinię lekarzy ortopedów. 

Jakie sandały wybrać?

sandały chłopięce - MrugałaNajważniejsze w doborze odpowiednich bucików jest rozmiar wkładki, który najłatwiej zmierzyć poprzez odrysowanie na kartce stopy dziecka. Należy pamiętać, że aby dokonać prawidłowych pomiarów, dziecko musi stać jedną nogą na kartce i mieć wyprostowaną stopę. Z obrysowanego kształtu należy zmierzyć linię pomiędzy najdłuższym palcem a piętą oraz dodać do całego wyniku 1 centymetr. W ten sposób poznamy długość wkładki, która jest dokładniejszym wynikiem niż standardowy numer buta. Dzięki temu mamy pewność, że nie kupimy zbyt ciasnych butów, a nasze dziecko będzie czuło się komfortowo. Pamiętajmy, że obuwie musi być odpowiednie do danej pogody, dlatego w zimie kupujemy ciepłe buty, które ochronią nasze dziecko przed zmarznięciem, natomiast latem warto wybrać obuwie lekkie, z odkrytymi palcami. Na szczególną uwagę zasługują polskie firmy obuwnicze, które posiadają wiele atestów, natomiast zwykle oferowane buty są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Przykładem mogą być na przykład sandały chłopięce – Mrugała, które posiadają usztywnianą piętę oraz wysoką cholewkę, która daje nam pewność, że noga dziecka jest prawidłowo ułożona w bucie. Dodatkowo, istnieje możliwość stosowania w takich sandałkach wkładek ortopedycznych, które są niezbędne do profilaktycznego leczenia wad stopy. 

Przy wyborze bucików dla dziecka, warto kierować się przede wszystkim jakością oraz pozytywną opinią lekarzy ortopedów, gdyż niewłaściwie dobrane obuwie dziecięce, może doprowadzić do pojawienia się wady stopy i w konsekwencji oddziaływać na całą postawę i zdrowie naszej pociechy.