Sekatory – jak pozytywnie zmieniają pracę?

Już wielokrotnie doświadczyłem tego, że pod warunkiem wykorzystywania właściwych narzędzi konkretna praca może zacząć wyglądać zupełnie inaczej niż wcześniej. Właśnie dlatego nawet do prac ogrodowych staram się być pod tym względem dobrze przygotowany. Różnorodność sekatorów i innych narzędzi jest teraz ogromna, więc z dopasowaniem idealnego modelu nie mam żadnego problemu.

Od czego zależy skuteczność sekatora?

sekator felco 12Elementem, który w sposób bezpośredni umożliwia skuteczną pracę z sekatorem, jest ostrze, ponieważ to ono odcina konkretne fragmenty gałęzi lub inne rzeczy. Teraz nowoczesne sekatory mogą mieć bowiem zdecydowanie więcej zastosowań niż kiedykolwiek wcześniej. Z ich pomocą można też pracować zdecydowanie dłużej, ponieważ w razie potrzeby przynajmniej niektóre elementy da się wymieniać. Pochodzący od renomowanego producenta sekator felco 12 to znakomity przykład takiego właśnie sprzętu. W jego przypadku możliwa jest bowiem wymiana ostrzy. Czasami warto zdecydować się na ich demontaż również wtedy, gdy mają być poddane ostrzeniu na przykład przy użyciu osełki. Głowice można swobodnie dokręcać pod warunkiem posiadania odpowiedniego klucza, ponieważ na śrubie łączącej elementy znajduje się dobrze wykonany gwint. Uchwyty oraz pozostałe elementy zostały tak zamontowane, żeby nawet przy przecinaniu grubych gałęzi nie trzeba było w te czynności wkładać ogromnego wysiłku. Doceniam to szczególnie, wtedy gdy chcę w ciągu jednego dnia ukształtować większą ilość roślin.

Wtedy nawet po wielu godzinach nie odczuwam dużego zmęczenia. Dzięki sekatorom jestem w stanie to robić z zachowaniem ogromnej precyzji i dlatego końcówki gałęzi mogą przypominać perfekcyjnie wykonane kule. Sekatory są narzędziami idealnie sprawdzającymi się w trakcie pracy z roślinami liściastymi oraz iglastymi.