Sklepy magneto, a prawdziwy sklep

E-sklepy i sklepy – czym one się różnią? Nie pytam, rzecz jasna, o oczywiste fakty. Jasne, że w jednych kupujemy przez internet, a w innych bezpośrednio od sprzedawcy. Chciałam tutaj po prostu podzielić się swoją refleksją o przewagach jednych sklepów nad drugimi.

Sklepy magento ze sklepem stacjonarnym

sklepy magnetoPrzewagi te oczywiście są względne, bo ktoś z odmiennym punktem widzenia może się ze mną nie zgodzić i uznać jakąś wadę za zaletę i odwrotnie. Ja wolę kupować w tradycyjnym sklepie przede wszystkim dlatego, że zawsze wiem co kupuję. Jeżeli chcę kupić ubranie, na przykład sukienkę, mogę ją najpierw dotknąć, przymierzyć i zobaczyć jak w niej wyglądam. Nie mam tej samej możliwości w internecie, niezależnie od tego czy witrynę wykonał samodzielnie jakiś programista, czy sklepy internetowe Prestashop, czyli zaprawieni w bojach specjaliści. Technologia ma swoje ograniczenia i przez internet nie dotknę, nie przymierzę, ani nie powącham. Nie umożliwi tego darmowy hoster strony, nie umożliwi też częściowo płatny, jak na przykład sklepy Magento. Oczywiście ktoś może zarzucić prawdziwym sklepom, że trzeba nieraz stać w kolejkach do kasy, ale też z drugiej strony to miła okazja do pogawędzenia z sąsiadami w tej kolejce. Tak naprawdę dziś te dwa światy przenikają się bardzo mocno, zatem najczęściej mamy okazję podziwiać ofertę sklepu w internecie, by przed wizytą w nim już wybrać produkty, które chcemy zakupić.

Często trafiają też do nas ulotki i maile z ofertami. Zwykle za takimi akcjami stoi jakaś agencja interaktywna, która pragnie przyciągnąć klientów zarówno do klikania na stronie, jak i do kupowania bezpośrednio w punkcie sprzedaży.

Po więcej informacji zapraszam na stronę http://www.idea07.pl/co-robimy/sklepy-internetowe