Skuteczne izolacje natryskowe

Do ocieplania poddaszy używa się najczęściej wełny mineralnej. Materiał ten jest niepalny i dźwiękochłonny. Jednak to co go wyróżnia to doskonałe parametry dotyczące izolacji termicznej. Na chwilę obecną do ocieplania poszczególnych elementów domu używa się również  pianki poliuretanowej. Mnóstwo osób waha się jaki rodzaj materiału ociepleniowego wybrać. Dodatkowo często stosuje się również styropian. 

Natrysk pianką poliuretanową 

natrysk pianki poliuretanowejDach i poddasze to niezwykle istotne elementy naszego domu. To przez dach z wnętrza naszego domu ucieka najwięcej ciepłego powietrza. Przez wiele lat pianka poliuretanowa stosowana do ociepleń występowała w formie płyt. Układało się je na podłogach na poddaszu lub przykręcano do krokwi. Na dzień dzisiejszy coraz częściej inwestuje się w natrysk pianki poliuretanowej. To o czym warto wspomnieć przy okazji pianek poliuretanowych to również ich bardzo mała waga. W związku z tym możemy z powodzeniem zastosować taką piankę nawet w domach o wątłej konstrukcji czyli takich jak domki letniskowe czy małe domki na działkach. Pianka nie obciąża konstrukcji budynku ale świetnie izoluje. Na dzień dzisiejszy wyróżnić możemy dwa rodzaje pianek. Jedną z najczęściej stosowanych jest pianka zamkniętokomórkowa, która waży nieco więcej ale za to posiada świetne parametry. Drugim rodzajem jest lżejsza pianka o strukturze otwartokomórkowej, która jest lżejsza i dodatkowo przepuszcza parę wodną. 

Wybór odpowiedniej pianki poliuretanowej powinien być uzależniony od rodzaju konstrukcji do jakiej chcemy taką piankę użyć. W przypadku domów z drewna dużo lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie pianki otwartokomórkowej bowiem drewno musi „oddychać”. W domach murowanych lepiej sprawdzi się drugi z wymienionych wcześniej rodzajów pianki.