Skuteczne ozonowanie powietrza

Żyjemy w czasach, kiedy powietrze jest bardzo zanieczyszczone w wielu miejscach, co stwarza realne zagrożenie dla naszego zdrowia. Mieszkając w dużym mieście, ciężko jest się uchronić przed wdychaniem zanieczyszczeń, ale można sobie znacznie pomóc.

Jak się ozonuje powietrze?

ozonowanie powietrzaW sezonie grzewczym, w wielu miastach Polski jest znacznie przekroczone maksymalne stężenie pyłów zawieszonych, spalin czy metali ciężkich, które są trujące dla naszego zdrowia. Taka sytuacja wymusza na nas podjęcie odpowiednich działań, mających na celu uchronienie się przed ich szkodliwym wpływem. Najlepsze będzie ozonowanie powietrza w domu i w pomieszczeniach, w których przebywamy. Ozon ma naturalne właściwości przeciwgrzybicze, likwiduje pleśń, wirusy i bakterie unoszące się w powietrzu czy skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Ozonowanie jest też polecane w starym budownictwie, gdzie może występować wilgoć, a wraz z nią pleśń i grzyb na ścianach czy sufitach. Także w domach, gdzie był pożar, przyda się ozonowanie pomieszczenia, gdyż silne działanie ozonu zabija wszelkie przykre zapachy, które swoje źródło mają w konstrukcji budynku. Powietrze, które zostało poddane ozonowaniu, ma lekką, specyficzną woń oraz jest świeże jak po burzy. Dzięki specjalnemu urządzeniu do generowania ozonu, każdy z nas może samodzielnie ozonować powietrze w swoim domu. Jedynie trzeba zachować odpowiednie środki ostrożności, ponieważ ozon w dużym stężeniu jest dla człowieka szkodliwy. Na czas ozonowania, nie wolno przebywać w pomieszczeniu.

Generatory dostępne w sprzedaży są podzielone e względy na wielkość pomieszczenia, do jakiego są przeznaczone. Przeważnie na mieszkanie o powierzchni do trzydziestu paru metrów kwadratowych, wystarczy generator za około czterysta złotych.