Ślub kościelny czy cywilny

Wielu młodych myślących o małżeństwie zadaje sobie to jedno ważne pytanie jaki ślub wziąć. Jeżeli chodzi o ślub cywilny można bez większego trudu wszystko załatwić praktycznie od ręki. Idąc do urzędu stanu cywilnego wystarczy zabrać dowód akty urodzenia i praktycznie można wybrać już termin.

Młodzi mają trzy opcje ślubu jakie mogą wybrać – konkordatowy, oddzielnie cywilny i kościelny i dodatkowo tylko cywilny

zdjęcia ślubneW przypadku ślubu kościelnego schody zaczynają się od początku trzeba przejść przez nauki przed małżeńskie poszukać odpisów z kościoła czasem jeszcze rozliczają z karteczek do spowiedzi wielkanocnej, seria pytań typu, a dlaczego chcecie się pobrać, a czy na pewno, czy chodzicie do kościoła i wiele więcej. Teraz trzeba wybrać co wolimy czy nas stać, jak wiadomo nie ma nic za darmo, ksiądz łaskę zrobi ale trzeba wiedzieć ile. Kiedy dokonamy już tego największego wyboru pozostają nam równie ważne rzeczy. Nie można powiedzieć co z nich jest najważniejsze każde jest ważne. Wybór miejsca, samochodu, sukni czy fotografa ślubnego. Te wszystkie rzeczy będą uwiecznione i jako pamiątka zostaną nam zdjęcia ślubne. Nie będziemy tu wywyższać na piedestał fotografa, ale nie da się ukryć, że fotografia ślubna jest jedną z najważniejszych. Więc nie ma co zostawiać ten wybór na sam koniec, lepsze studio mają terminy zajęte z dużym wyprzedzeniem, tak samo jak orkiestra wszystko z głową. Planując ślub najlepiej usiąść razem wsiąść kartkę spisać wszystko co jest do załatwienia i podzielić się obowiązkami. Jedna osoba nie jest w stanie zapamiętać wszystkiego. Wiadomo, że łatwiej mają osoby które mieszkają w mieście takim jak Wrocław, gdzie wszystko można załatwić od ręki, małe miasteczka i wsie maja gorzej. To będzie dobry egzamin dla waszego przyszłego małżeństwa. Nauczy was cierpliwości, wyrozumiałości i się zapewne lepiej poznacie.

Zrozumiałe jest, że dla Pana młodego będzie ważniejszy samochód, a dla Pani młodej wybór sukni lecz wybór np. menu powinno być ważne dla obydwu. Każdy wie lepiej czy dla jego rodziny będzie lepiej kupić wino białe czy czerwone, słodkie czy wytrawne. Także życzymy wam dużo cierpliwości i wytrwałości na nowej drodze życia.