Sprawdzony sposób na wolny czas

Dzieci są ciekawe świata i przeważnie chętne do podejmowania nowych i ciekawych zadań, które rozwijają ich umiejętności. Na wszelkie dodatkowe zajęcia, dzieci zapisują rodzice i najczęściej wybierają te, które są zgodne z ich zainteresowaniami.

Organizacja wolnego czasu dzieciom

urodziny dla dziecka białystokNiejednokrotnie opieka nad dzieckiem wymaga kreatywnych rozwiązań, ponieważ maluchy szybko się nudzą. Najlepiej o tym wiedzą opiekunki, panie przedszkolanki czy nawet nauczyciele w szkole podstawowej. W roku szkolnym przeważnie rodzice zapisują swoje pociechy na przeróżne zajęcia dodatkowe takie jak piłka nożna, balet, basen czy nauka języków obcych. Są one realizowane przeważnie kilka razy w tygodniu, tak, aby można było je pogodzić z planem lekcji. Nie mniej jednak są też prowadzone liczne zajęcia w wakacje, kiedy dzieci zostające w domu nie mają co robić. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest posłać dziecko na półkolonie, które są między innymi prowadzone w Białymstoku. Przeważnie polegają one na zorganizowanej opiece nad dziećmi, która trwa przez sześć lub osiem godzin dziennie. W tym czasie uczestnicy pólkolonii mają zapewnione posiłki, a także ciekawe zajęcia w mieści. Może to być gra w piłkę nożną, nauka tenisa ziemnego, wycieczki po zabytkach Białegostoku czy nawet pójście do teatru. Wszystko zależy od organizatora, który planuje czas i rodzaj zajęć. Półkolonie są płatne, choć nie są to zbyt wysokie koszty. Średnio za dzień wychodzi około dwadzieścia – dwadzieścia pięć złotych. Nierzadko są one dofinansowane z budżetu miasta.

Z pewnością lepszym rozwiązaniem jest posłać dziecko na półkolonię niż pozwolić mu się nudzić w domu w czasie wakacji. Z takiej możliwości w Białymstoku korzysta około trzydzieści pięć procent dzieci, które pozostają w domach na wakacje czy ferie.

Informacje pochodzą z abckidsclub.pl