Sprzedawanie drewna kominkowego przez ojca w Rybniku

 

Gdy usłyszałem ostatni pomysł mojego ojca nie wiedziałem, czy powinienem śmiać się, czy płakać. Marzył mu się kolejny biznes oparty na sprzedaży, pomimo tego, że ostatnich kilka okazało się niewypałami. Gdy przedstawił mi szczegóły musiałem jednak stwierdzić, że to zapewne się uda.

Wiedziałem, że sprzedawanie drewna kominkowego nie będzie proste

Sprzedaż drewna kominkowego RybnikNiektórzy zapytaliby mnie pewnie skąd brało się moje nastawienie. Przede wszystkim wiedziałem, że z biznesplanem mojego ojca ten biznes jak najbardziej miał szanse powodzenia. Problemem było jedynie to, że niewiele wiedzieliśmy o drewnie kominkowym, i mogło to stanowić pewnego rodzaju problem. W jaki sposób można było sobie z tym poradzić? Oczywiście zamówiliśmy spore partie tego towaru od wszystkich zakładów, które już teraz działały na tym terenie. Jeśli chodzi o sprzedaż drewna kominkowego Rybnik może pochwalić się naprawdę szeroką ofertą. Było tutaj naprawdę wiele firm które się tym zajmowały, dlatego wiedzieliśmy, że od samego początku będziemy czuć oddech konkurencji na karku. Ojciec był jednak pewien swego a ja wiedziałem, że tym razem może się to udać. Biznes zaczęliśmy trzy miesiące temu, i do tego momentu udało nam się rozkręcić to wszystko na tyle, by na spokojnie utrzymywać całą rodzinę z samego zysku. Oczywiście ojciec mimo wszystko starał się oszczędzać tak wiele, jak tylko się dało, ponieważ miał już pomysł na kolejną działalność. Okazało się, że nie zamierza on poprzestawać na biznesie, z którego dostatnio utrzyma rodzinę. Marzył mu się nowy, luksusowy samochód, ale to wymagało niestety znacznie większego nakładu pracy i zaangażowania.

Kolejny biznes również wypalił, i tym razem ojciec mógł już zrealizować swoje marzenie. Firma przynosiła wystarczające zyski, by bank zgodził się na leasing nowego samochodu prosto z salonu. Warto jest dążyć do realizacji swoich marzeń.