Stalowe rusztowania na budowie

 

Plac budowy zawsze wyróżnia się obecnością maszyn budowlanych, pracowników w odblaskowych kaskach oraz wysokich na kilka pięter rusztowań wykonanych z różnych solidnych materiałów. Zarówno budowa jak i naprawy czy konserwacja budynków niemal za każdym razem wiąże się ze stosowaniem wysokich rusztowań. Dzięki nim pracownicy mogą dużo sprawniej wykonywać swoją pracę.

Rusztowanie wykonane ze stali

rusztowanie rama stalowaGdyby nie obecność rusztowań to wiele z prac budowlanych nie mogłoby być wykonanych lub wymagałoby umiejętności wspinaczkowych. Przechadzając się po ulicach miast bardzo często spotkać możemy rusztowania porozstawiane przy ścianach bloków czy kościołów. Materiałem, z którego wykonane są rusztowania jest najczęściej stal. Jeśli chodzi o rusztowanie rama stalowa jest głównym elementem budującym całą konstrukcję. Jedną z kluczowych kwestii jest to by rama ta wykonana była ze stali bardzo solidnej i zarazem stosunkowo lekkiej. Pomiędzy poszczególnymi elementami rusztowania układane są najczęściej drewniane deski lub platformy wykonane z metalu. W przypadku bardzo wysokich rusztowań konieczne bywa stosowanie dodatkowej siatki zabezpieczającej. Pełni ona dwojaką funkcję. Po pierwsze chroni ona pracowników przed wypadnięciem z rusztowania. Drugą funkcją jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom znajdującym się pod rusztowaniem. Z rusztowań stosunkowo często spadają różne narzędzia lub odłamki elewacji powstałe w skutek remontów.

Ogólnie rzecz biorąc bardzo popularnym rodzajem nowoczesnych rusztowań są te wyposażone w kółka. Dzięki temu praca przebiega dużo sprawniej. Przesuwane rusztowanie bardzo przyśpiesza czas realizacji różnych napraw czy remontów. Każdorazowe demontowanie i składanie rusztowania w innym miejscu byłoby niezwykle pracochłonne oraz czasochłonne.