Czy regały półkowe można stosować wszędzie? W magazynach i sklepach?
Umiejętne rozplanowanie powierzchni magazynowej umożliwia wydajne przechowywanie i składowanie towarów. Producenci mebli magazynowych oferują rozwiązania dostosowane do oczekiwań i wymagań klientów. Regały półkowe i regały magazynowe przeznaczone do składowania towarów charakteryzują się zróżnicowaną konstrukcją i wytrzymałością.
Dla zwiększenia wydajności magazynów stosuje się wielopoziomowe systemy magazynowe. Jednym z elementów konstrukcyjnych tego rodzaju systemów są antresole magazynowe. Są to elementy systemów modułowych, co oznacza, że nawet po montażu istnieje możliwość modyfikowania ustawienia antresoli. Mobilnym elementem wyposażenia są również podesty magazynowe, służące modyfikowaniu systemów magazynowych w razie konieczności.
Regały paletowe to regały przystosowane do składowania spaletyzowanych towarów, wymagających wydajnego gospodarowania powierzchnią magazynową. Budowę tego rodzaju konstrukcji można dostosować do objętościowych i wagowych parametrów ładunku. Regały tego typu można umieszczać wewnątrz hal magazynowych, a także na zewnątrz – na placach składowych. Innym typem regałów wielkogabarytowych są regały wspornikowe. Ich budowa pozwala na przechowywanie ładunków ciężkich i długich, takich jak pręty stalowe, profile aluminiowe i sztuczne, drewno budowlane i konstrukcyjne, rury stalowe i PCV.
Zaplecza handlowe ze względu na swoją ograniczoną przestrzeń wymagają stosowania mniej zaawansowanych systemów i konstrukcji. Zaplecze sklepowe wyposażone jest przeważnie w regały półkowe, dostosowane do potrzeb firmy. Szczególnym rodzajem mebli stanowiących wyposażenie zakładów pracy i warsztatów są stoły warsztatowe. Ich konstrukcja pozwala na dostosowanie przestrzeni do konkretnych zadań.