Wygodne wózki inwalidzkie

 

Osoby niepełnosprawne nie mają łatwego życia w wielu miastach, ponieważ niewiele z nich jest przystosowanych do ich możliwości fizycznych. Bardzo wielu z nich musi się poruszać na wózkach inwalidzkich, którymi nie wjedziemy wszędzie.

Jakie są rodzaje wózków inwalidzkich?

wózki inwalidzkie łódźDla wielu osób poruszanie się na wózku inwalidzkim jest codziennością, dlatego też ich mieszkanie oraz otoczenie musi być dostosowane do konkretnych wymogów. Jednak liczy się także wybór wózka, ponieważ w sprzedaży znajdziemy ich kila rodzajów. Jeżeli chcemy kupić dobrej jakości wózki inwalidzkie Łódź jest miastem, w którym działa kilka sklepów medycznych i rehabilitacyjnych, które posiadają takie sprzęty w swojej ofercie. Jednak najtaniej na pewno je kupimy w sklepach internetowych, ponieważ tam ceny są niższe nawet o piętnaście – dwadzieścia procent. Najtańsze są klasyczne wózki ze stali chromowanej o konstrukcji krzyżakowej. Posiadają one odchylane podłokietniki, które można regulować na długości. Także podnóżki są wyjmowane i regulowane, co znacznie zwiększa komfort korzystania z wózka. Cały wózek jest składany, dzięki czemu można go bez problemu spakować do auta i przewozić w dowolne miejsce. Innym rodzajem wózków są modele elektryczne, które sterowane są za pomocą specjalnego pilota lub panelu. Elektryczne wózki są znacznie drożne od zwykłych napędzanych siłą własnych rąk, ale na pewno są wygodniejsze w użyciu. Przede wszystkim można nim pokonywać znacznie większe odległości bez użycia siły fizycznej.

Co istotne w przypadku wózków inwalidzkich, na wiele modeli osoba niepełnosprawna może otrzymać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, co znacznie ułatwia ich dostępność. Najtańsze modele wózków kupimy już za około czterysta pięćdziesiąt złotych.