Wyjazdy i przygotowanie – buty chiruca

Dla wszystkich szykujących się w tym roku na wyjazd mogę napisać jedynie parę słów – po prostu dobrze się na ten wyjazd przygotujcie. Nie ważne gdzie jedziecie, nie zostawiajcie zbyt wiele w rękach losu, no chyba że lubicie szalone przygody i macie dużo pieniędzy, żeby kupować wszystko na miejscu.

Buty chiruca – podstawa podczas wyjazdów

buty chiruca

Oczywiście świetnym pomysłem jest na przykład zamiast zabierać trzy walizki ciuchów kupować bluzki na miejscu, o ile nie zrujnuje to naszego budżetu. Za każdym razem wówczas gdzie byśmy nie mieli takiej bluzki założonej, spokojnie możemy pochwalić się, że zamiast kupować przestarzałe już kartki czy inne pamiątki, naszą pamiątką jest ta właśnie bluzka, kupiona gdzieś na bazarze w Tajlandii czy innych Filipinach, które zwiedziliśmy w zeszłym roku. Zwłaszcza mam tu na myśli biedniejsze kraje, w których można obkupić się naprawdę małym kosztem. Nie tylko zresztą bluzki, bo i spodnie, kurtki, parasole, namiot turystyczny. Czego tylko byśmy nie chcieli możemy tam kupić. No, może jeśli marzy nam się kamera TomTom Bandit to może lepiej kupić ją przed wyjazdem, ale większość innych rzeczy dostaniemy tam na miejscu. Jadąc w góry warto zadbać o odpowiednie obuwie. Do chodzenia po nierównościach szczególnie dobrze sprawdzają się buty meindl, z kolei jeśli chcemy chodzić po lasach i lubimy czuć się stabilnie, to polecam porządne buty chiruca. Warto pokupować również rzeczy takie jak na przykład torby, plecaki, latarki, i przygotować się na to, że coś może nie zadziałać. Do latarki obowiązkowo musimy kupić parę baterii, do plecaka zapasowy pasek, i tak dalej, i tak dalej. Wiecie przecież o co mi chodzi. W samochodzie również warto sprawdzić wszystkie światła, pojeździć trochę i upewnić się, że nic nie puka i nie stuka.

Byłoby bardzo szkoda zatrzymać się w połowie drogi z powodu na przykład nie do końca sprawnego akumulatora, czy też w ogóle się nie zatrzymać z powodu nie do końca sprawnych hamulców. Raz przeżyłem taką sytuację na wakacjach i naprawdę nikomu czegoś takiego nie polecam. Dbajcie o swoje wyposażenie i samochody.