Wykończenie graweru na pleksie przezroczystej i kolorowej

 

Wykonywanie projektów na zamówienie, takich jak m. in. pamiątkowe podziękowania, biżuteria czy pióra wieczne wymagają wyjątkowej oprawy. Jest to możliwe m. in. dzięki zastosowaniu technologii grawerowania laserowego, która umożliwia wykonywanie niebywale trwałych pamiątkowych napisów oraz indywidualnych projektów graficznych. Taka forma podziękowania czy spersonalizowanego prezentu z pewnością wywoła uśmiech na twarzy obdarowywanej osoby.

Grawer na materiałach typu plexi

laserowe grawerowanie plexiBardzo popularne w ostatnich latach staje się również wykonywanie grawerów na artykułach jubilerskich, takich jak np. obrączki. Wiele par chcąc uczynić swoje ślubne atrybuty wyjątkowymi decyduje się na wykonanie graweru obejmującego np. inicjały, imiona czy datę zawarcia związku małżeńskiego. W takich przypadkach bardzo często jest to usługa gratisowa do zakupu. Dużą aprobatą cieszy się także grawerowanie na materiałach typu miękkiego, takich jak skóra, pleksa czy ceramika. Jedną z form zastosowania technologii jaką jest laserowe grawerowanie plexi jest m.in. wykonywanie breloczków czy zawieszek do kluczy w hotelach. Praktyczny i trwały grawer numerka sprawia, że jest on odporny na ścieranie, dzięki czemu nie będziemy musieli często wymieniać zawieszek. Metoda wykonywania graweru na materiałach takich jak pleksa jest uzależniona od jej rodzaju. Możemy wyróżnić tzw. pleksę cast, która zapewnia nam efekt matowego wykończenia graweru oraz precyzję wykonania każdego, nawet najdrobniejszego szczegółu przewidzianego w projekcie oraz materiał typu pleksa extruded. W tym przypadku potrzebne jest specjalne opracowanie technologii grawerowania, ponieważ specyfikacja techniczna materiału, jakim jest pleksa extruded jest bardzo delikatna. Efekt wykończenia dla tego typu materiału będzie przezroczystą grafiką.

Technologia grawerowania laserowego na materiałach plexi umożliwia także wykonanie graweru na pleksie kolorowej, szczególnie atrakcyjne będzie kontrastowe zestawienie czarnego materiału plexi. Dzięki temu srebrzyste wykończenie będzie efektownie wyróżniać się na zastosowanym materiale. W przypadku pleksy kolorowej niezależnie od koloru wykończenie zawsze będzie miało ten sam kolor zabarwienia graweru.