Wynajem samochodów z kierowcą

Nie rozumiem dlaczego wszyscy oferujący wynajem samochodów uważają, że chętni na ich usługi to tylko posiadacze aut, które stoją w warsztatach czekając na naprawę albo biznesmeni w służbowej podróży, którzy nie mogą zniżyć się do poziomu podróży autobusami.

Większe miasta, takie jak Łódź, oferują wynajem samochodów z kierowcą

wynajem samochodówOczywiście, takie przypadki są zapewne w większości. Jakie są pozostałe? Czasem jest tak, że nie mamy samochodu a musimy pozałatwiać wiele spraw na mieście albo przewieźć jakieś ciężkie rzeczy. Osoby posiadające prawo jazdy mają ułatwiona sprawę. Wypożyczalnia samochodów, umowa na wynajem i sprawa załatwiona. Co jednak z dużą grupą osób, które nie mogą prowadzić lub zdawały egzaminy dawno temu i boją się same jeździć? Młode, zdrowe, energiczne osoby mogłyby skorzystać w komunikacji miejskiej, ale nawet one miałyby problem z przewiezieniem tramwajem worków z cementem i pojemników z farbami potrzebnymi do remontu mieszkania. A co z osobami starszymi lub chorymi? Przecież same nie dadzą sobie rady. Mogą poprosić kogoś o pomoc, ale np. urzędy są zwykle czynne góra do szesnastej, czyli wtedy kiedy nasza rodzina, znajomi, czy sąsiedzi, którzy mogliby nam pomóc, wracają właśnie z pracy. Nie ma mowy o załatwieniu sprawy. Sama nie mam prawa jazdy i poruszam się po mieście autobusami, więc wiem jakie to uciążliwe, kiedy musisz załatwić coś na dwóch krańcach miasta i kilkakrotnie przesiadać się. Wynajem samochodów łódź na jeden czy dwa dni byłby bardzo korzystny dla mnie, ale żadna firma nie oferuje auta z kierowcą. Oczywiście, trzeba by wtedy było więcej zapłacić, ale osobiście nie miałabym nic przeciwko temu. Szybkość i wygodna takiej jazdy zrekompensowałaby mi ,,straty” finansowe.

Niestety, przynajmniej żadna wypożyczalnia samochodów w Bydgoszczy nie ma takiej opcji w swojej ofercie. Szkoda, może jest więcej takich jak ja i przyniosłoby im to korzyści finansowe?