Z torbą gobelinową do twarzy każdej kobiecie

Moja mama zawsze mówiła: nie pytaj co świat może zrobić dla ciebie, ale co ty możesz zrobić dla świata. Dziś już mi tego nie powtarza. Jednak szacunek do otaczającego mnie świata wpoiła mi chyba na zawsze. Staram się żyć ekologicznie. Ostatnie moje odkrycie to torby gobelinowe.

Jakie są zalety toreb gobelinowych?

torby gobelinoweNieraz zdarzyło mi się, że poszłam do sklepu na większe zakupy i psioczyłam na siebie, gdy zapomniałam z domu koszyka wiklinowego. W niektórych sklepach są możliwości kupienia torby ekologicznej przy kasie, ale większość oferuje tylko foliowe reklamówki. To kłóci się z moim systemem wartości. Dlatego, gdy zobaczyłam kiedyś przepiękną torbę gobelinową u mojej sąsiadki, od razu zapytałam skąd ją ma. Wiedziałam bowiem, że sąsiadka też jest proekologiczna. Nie mogła zatem mieć torby z materiałów sztucznych. Dowiedziałam się od niej jakie są zalety toreb gobelinowych. Że są nie tylko ekologiczne, ale i bardzo wytrzymałe. Nie muszę dodawać, że są przepiękne! Gabrysia mówiła, że są też kobiety, które dla hobby takie torby robią, bo to coś w rodzaju szydełkowania. Nie czekałam długo. Gdy wpadłam do domu, od razu przeszukałam swoje źródło wiedzy i znalazłam przynajmniej trzy torby, którymi się zachwyciłam. Jak to możliwe, że wcześniej ich nie widziałam? Myślę, że jest to na tej zasadzie, iż nie zauważałam ich wcześniej wiedząc, że kieruję się innymi kryteriami niż duża część ludzi. Nieraz widziałam ładne torby, ze skóry, których w życiu bym nie kupiła. Dlatego przestałam zauważać takie rzeczy.

Koleżanka jednak przyciągnęła swą torbą moją uwagę. Zapewne dlatego, że mamy podobne priorytety w życiu, podobne wartości i podobne poczucie estetyki. Zdarza się, że wymieniamy się niektórymi rzeczami, bo zachwyca mnie coś co ona ma i odwrotnie. Bardzo to lubimy.