Zaawansowany sprzęt fotowoltaiczny

Ośrodek badawczy był najnowocześniejszą tego rodzaju instalacją w kraju, a może nawet i w całej europie. Nie obyło się również bez ekologicznego źródła energii odnawialnej, dzięki któremu mogliśmy w całości uniezależnić ośrodek od zewnętrznego źródła prądu, i zachować dla obiektu całkowitą autonomię.

Najnowocześniejsza instalacja fotowoltaiczna do obiektu użytkowego

niezawodna fotowoltaika w łódzkimNie każda instalacja fotowoltaiczna sprawdziłaby się w tak nowoczesnym obiekcie. Głównym problemem był oczywiście ogromny pobór energii, niemal dwukrotnie wyższy niż w dużych zakładach przemysłowych. Instalacja musiała więc generować znaczne ilości energii elektrycznej i być na tyle wydajną by pracować w każdych warunkach atmosferycznych. Wielokrotnie polecona nam została niezawodna fotowoltaika w Łódzkim pochodząca od producenta urządzeń fotowoltaicznych, uznawanych za najlepsze i najwydajniejsze w kraju. Instalacje pochodzące od owego producenta były wzorowane na najlepszych na rynku urządzeniach, aczkolwiek wykonywane były z tańszych materiałów, więc miały proporcjonalnie niższą cenę. Nie oznaczało to jednak iż mają zauważalnie gorszą jakość, gdyż po wstępnym zaplanowaniu instalacji i określeniu jej możliwości okazało się, iż będzie ona generować wystarczającą ilość energii by całkowicie zasilać cały obiekt, oraz tworzyć bieżący zapas w razie potrzeby, wykorzystywany wtedy gdy nie będzie dostatecznie silnego nasłonecznienia by generować duże ilości prądu.

Instalacja była również wyposażona w system monitorowania i kontroli, dzięki któremu nadzór i kontrola pracy urządzeń fotowoltaicznych były banalnie proste. System mógł być zaprogramowany tak by samoczynnie usuwać wszystkie nieprawidłowości, lub tylko ostrzegać o ich powstaniu i pozostawiać naprawy pracownikom.