Zakup mobilnego domku letniskowego

Coraz więcej ludzi decyduje się na zakup działki poza miastem i stworzenia tam dla siebie swojego raju na ziemi. Przeważnie jest to działka rekreacyjna, na której można postawić niewielki domek, ogrodzenie i zasadzić ozdobną roślinność.

Co posiadają mobilne domki letniskowe?

mobilny domek letniskowyPolskie prawo budowlane wymaga uzyskania specjalnego pozwolenia na budowę jednorodzinnego domu, natomiast nie wymaga jej na domek letniskowy. Przeważnie takie obiekty są przeznaczone do zamieszkania sezonowego, gdy nie mogą mieć zbyt dużej powierzchni. Jednak są ludzie, którzy w nich mieszkają na co dzień, ponieważ są one w pełni ocieplone i komfortowe. Mobilny domek letniskowy jest wykonywany na zamówienie u producenta, który po jego skonstruowaniu, przywozi na lawecie gotowy obiekt w wyznaczone miejsce. Następnie jest on montowany na specjalnych podestach i ewentualnie są dobudowywane elementy zewnętrzne takie jak na przykład taras z zadaszeniem czy schody. Domki letniskowe są budowane z takich samych materiałów jak klasyczne domy, dzięki czemu są szczelne i ciepłe. Możemy je postawić na dowolnej działce i jedynie podłączyć do nich energię elektryczną i bieżącą wodę. Producenci umożliwiają klientom decydowanie o wielu elementach domu, dzięki czemu mają one indywidualny charakter. Przede wszystkim mogą wybrać rodzaj i kolor dachu, wielkość i rodzaj okien, kolor elewacji czy wyposażenie wnętrza. Przeważnie składają się z salonu z aneksem kuchennym, sypialni i łazienki, ale można ten układ także zmienić.

Z każdym rokiem przybywa osób, które decydują się na zakup takiego domku mobilnego, ponieważ jest on doskonałej jakości, posiada wszystkie niezbędne elementy i przede wszystkim jest praktyczny. Jego utrzymanie jest znacznie tańsze niż normalnego domu.