Zakup superfoods, czyli białka konopnego

Osoby aktywne fizycznie powinny zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią podaż białka w diecie. Ułożenie zdrowej i pełnowartościowej diety z odpowiednią ilością białka może być trudne dla osób będących na dietach eliminacyjnych – wykluczających ze swojego jadłospisu mięso, ryby czy produkty mleczne. 

Zdrowe superfoods, czyli białko konopne

białko konopne superfoodsDla wegan, wegetarian i osób ograniczających spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego dostarczenie odpowiedniej ilości białka w diecie może być problematyczne. Dobrym pomysłem w takim wypadku będzie odpowiednia suplementacja. Najważniejsze, aby taka suplementacja była jak najbardziej naturalna. Warto w takim wypadku sięgnąć po białko konopne. Takie białko produkowane jest z całych nasion konopii siewnych (które nie mają nic wspólnego z konopiami indyjskimi) z których wytwarza się biały proszek. Taki proszek możemy z powodzeniem dodawać do koktajli, jogurtów, owsianek czy nawet ciast. Takie białko dostarcza nam wiele witamin, mikroelementów i drogocennych dla nas substancji. Białko konopne jest bardzo dobrze przyswajalne, łatwo trawione. Nie powoduje ono wzdęć i innych nieprzyjemności. Jest ono doskonałym produktem wspierającym budowę mięśni. Jest to szczególnie ważne dla osób aktywnych fizycznie. Takie białko konopne superfoods bogate jest w kwasy tłuszczowe omega 3 i 6, witaminy B1, B2, C oraz E, błonnik a także minerały takie jak magnez, wapń czy żelazo. Jest więc to doskonały dodatek do zdrowej, zbilansowanej diety. 

Zdrowa i zbilansowana dieta jest podstawą długiego i zdrowego życia. Warto zwrócić na ilość spożywanego białka. Dla osób będących na dietach wegańskich czy wegetariańskich dobrym pomysłem będzie wprowadzenie do swojej codziennej diety białka konopnego. Jest ono doskonale przyswajalne, zawiera mnóstwo witamin i mikroelementów.