Zalety obornika granulowanego

Od wielu lat prowadzę gospodarstwo rolne. Zawsze stosuje sprawdzone nawozy pod uprawę roślin. Ostatnio moja przyjaciółka podpowiedziała mi, żebym zaczęła stosować obornik zamiast sztucznych nawozów, ponieważ taki nawóz posiada wiele zalet. Początkowo nie chciałam jej uwierzyć, przecież obornik wytwarza taki nieprzyjemny zapach! Szybko przekonałam się jednak, że miała ona rację.

Kupno obornika granulowanego

obornik granulowanyDowiedziałam się od przyjaciółki, że obornik granulowany wcale nie pachnie tak brzydko jak się spodziewałam. Przeciwnie zazwyczaj posiada on neutralny dla człowieka zapach. Można go kupić w wielu sklepach ogrodniczych lub hurtowniach rolnych, nie jest więc tak że muszę hodować własne zwierzęta, żeby móc go uzyskać. Świetnie działa on na glebę, ponieważ odpowiednio ją zakwasza i sprawia, że utrzymuje ona odpowiednie PH, co świetnie działa na wszystkie rośliny. Dodatkowo obornik granulowany rozpuszcza się w glebie równomiernie przez cały sezon i w ciągu lata zazwyczaj nie ma potrzeby stosowania dodatkowych nawozów, co jest niezwykle korzystne ekonomicznie, ponieważ taki nawóz jest tani i wydajny. W końcu dałam się przekonać i już wkrótce przekonałam się, że to był naprawdę świetny wybór. Bez problemu dostałam taki nawóz w sklepie, gdzie zawsze robiłam zakupy. Byłam zaskoczona, że jest on dostępny w tak niskiej, przystępnej cenie. 

Z łatwością nawoziłam nim glebę, a już wkrótce mogłam posadzić tam swoje warzywa. Okazało się, że obornik bardzo korzystnie wpłynął na ich rozwój. Wzrastały ona równo i szybko, a kiedy sprawdziłam równowagę kwasowo – zasadową gleby okazało się, że jest ona praktycznie idealna. Byłam bardzo zadowolona, że dałam się przekonać do stosowania takiego nawozu, ponieważ faktycznie jest on wydajny i naturalny.