Zamówiłem napęd do bramy sterowany smartfonem

Lada chwila firma zajmująca się robieniem bram i przęseł zamontuje nam ogrodzenie, które u nich zamówiliśmy. Dom już postawiliśmy i jest gotowy od zewnątrz. Teraz jesteśmy na etapie ogrodzenia, które właśnie za kilka dni będzie zamontowane. Pozostało mi tylko wybrać napęd do bramy i wideodomofon, który zamontuje jedna ze znanych firm działająca w naszym mieście od lat.

Wybrałem nowoczesny napęd do naszej bramy

Napędy w bramach dwuskrzydłowychNa mojej głowie było znalezienie firmy, która zajmie się zamontowaniem napędu. To akurat nie było żadnym problemem, bo w naszym mieście od lat działa bardzo znana firma, która sprzedaje i montuje takie urządzenia. Pojechałem do nich osobiście, żeby przekonać się jakie napędy w bramach dwuskrzydłowych aktualnie się montuje. Doradcy pokazali mi rozwiązania, o których człowiekowi się nawet nie śniło. Wybrałem najnowocześniejszej generacji napęd, którym mogę sterować za pomocą smartfona. Automatyka w bramie podłączana jest do sieci gsm a ja mogę łączyć się z bramą poprzez dedykowaną aplikację. Co więcej – na podobnej zasadzie działają nowoczesne wideodomofony. Jeśli ktoś zadzwoni do domu przez domofon to od razu może mi się wyświetlać na telefonie obraz z zamontowanej w nim kamery. To niesamowite, że dzisiaj nie potrzeba pilota, żeby otworzyć sobie bramę. Mało tego, mogę sobie ją zaprogramować na otwieranie i zamykanie o ustalonych godzinach. Albo całkowicie zablokować jej otwieranie.

Za wybrany sprzęt zapłaciłem ponad pięć tysięcy złotych. Przynajmniej mogę być pewien, że napęd do bramy i domofon będą naprawdę z najwyższej półki. Jestem zdecydowanym zwolennikiem wykorzystywania smartfonów do wszystkiego co tylko możliwe. I dlatego właśnie możliwość sterowania bramą za pomocą telefonu przemawia do mnie najbardziej. Podobnie jak obsługiwanie nim wideodomofonu.