Zasady w wypożyczalniach aut

W Krakowie można wypożyczyć dosłownie każdy typ samochodu, ponieważ wypożyczalnie są tam bardzo profesjonalne oraz posiadają ciekawy asortyment. Jednak zawsze podczas wypożyczenia obowiązują zasady, do których musisz się stosować Ty, jak i wypożyczalnia. Pamiętaj o tym, aby mieć pewność, że nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów związanych z wypożyczeniem jakiegoś pojazdu.

Wypożyczalnie aut i ich regulamin

wypożyczalnia aut - krakówDo regulaminów trzeba się stosować i jest to oczywiste. Posiada go każda wypożyczalnia aut – Kraków w tym przypadku nie jest wyjątkiem. Wypożyczenie pojazdu wiążę się z tym, że trzeba zapłacić kaucję zwrotną przed wypożyczeniem, a także podpisać umowę. Podczas odbierania pojazdu warto jest też wykonać dodatkowe zdjęcia, na których udokumentujesz każdą rysę, aby nie było nieporozumień. Podczas podpisywania umowy ustalasz również, co jaki czas będziesz otrzymywać fakturę, jeśli jest to wypożyczenie długoterminowe. W przypadku krótkoterminowych ustalasz sposób naliczania opłat. Może on dotyczyć liczby przejechanych kilometrów lub po prostu czasu, na jaki wypożyczyłeś pojazd. Stosując się do regulaminów na pewno nie będziesz miał żadnych dodatkowych opłat spowodowanych niewłaściwym użytkowaniem pojazdu. Po wypożyczeniu możesz nim jeździć gdzie tylko chcesz, ale pamiętaj, że o pojazd trzeba dbać. Powinien on być w takim stanie, jak w dniu jego odebrania z wypożyczalni.

Wiadomo, że jeśli wynajmujesz samochód na kilka miesięcy, to nie wróci on dokładnie w takim samym stanie. Wypożyczalnie nie będą od Ciebie pobierać wtedy opłat, ponieważ mają zysk. Dotyczy się to bardziej osób wynajmujących krótkoterminowo pojazd. Takie coś się opłaca, ale trzeba pamiętać o tym, by zadbać o wszystkie szczegóły, które dotyczą warunków podpisanej umowy.