Zastosowanie wiat dla osób palących

Osoby, które palą powinny mieć wydzielone do tego specjalne miejsce, aby nie przeszkadzać osobom postronnym, które nie palą. Dzięki specjalnej wiacie dym tytoniowy nie jest rozprzestrzeniany po całym terenie wokół firmy. Zadaszenie sprawia, że palacze mogą skorzystać z przerwy na papierosa bez ryzyka zmoknięcia.

Czy warto postawić wiatę dla palaczy?

wiaty dla palącychW przedsiębiorstwach, w których pracuje wielu pracowników wiaty dla palących są częstym rozwiązaniem. Wydziela się specjalne miejsce, w którym pracownicy mogą palić i stawia się tam specjalną wiatę, która jest zadaszona, przez co chroni przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki zadaszeniu można komfortowo palić, bez narażania się na zmoknięcie. Wiata chroni również przed wiatrem, a dzięki temu dym tytoniowy nie rozprzestrzenia się poza wydzielone do palenia miejsce. Wiaty dla palących wyposażone są w ławeczkę, na której można usiąść i dać odpocząć zmęczonym nogom. Wiaty wyposażone są również w kosze na śmieci z popielniczką. Takie rozwiązanie jest kompleksowe i zapewnia palącym pracownikom komfort podczas palenia. Rozwiązania stosuje się często w parkach przemysłowych, gdzie w danej firmie pracuje bardzo dużo ludzi. Dzięki temu można zachować porządek, ponieważ niedopałki papierosów są w popielniczce i nie zostaje zaśmiecany teren wokół firmy. Ponadto zastosowanie wiaty sprawia, że dym tytoniowy nie przeszkadza innym pracownikom, którzy nie palą. Palący pracownicy zbierają się w jednym miejscu i nieprzyjemny zapach papierosów jest skumulowany tylko w tym jednym, konkretnym miejscu.

Zastosowanie wiaty to bardzo praktyczne rozwiązanie, aby jednocześnie zapewnić komfort palącym pracownikom oraz tym niepalącym. Zostaje zachowany porządek, a nieprzyjemne zapachy są w jednym miejscu, co nie przeszkadza innym osobom. Specjalne wiaty dla palących to niezwykle praktyczne rozwiązanie.