dźwigi towarowe

Zatrudniaj niepełnosprawnych to ważne

Wiele mówi się o tym, żeby wyrównać szanse, najczęściej odnosimy się do równości płci, ale przecież nie jest to jedyny problem, chociaż oczywiście w wielu przypadkach bardzo widoczny. Chodzi tutaj raczej o dyskryminację inwalidów, która jest bardzo widoczna i naprawę pomimo ciągłej walki pewnych ugrupowań, wciąż jest to problematyczna.

Dźwigi towarowe ułatwiają transport

 

Wiele osób jeździ na wózku, nie dosłyszy, nie widzi, nie może mówić, ma różne ograniczenia ruchowe. Oczywiście w przypadku osób o ograniczeniach umysłowych podjęcie pracy jest prawie niemożliwe, chyba, że są to specjalne ugrupowania zrzeszające takie osoby, ale jeśli mówimy o niepełnosprawności fizycznej przeszkodą są tylko pracodawcy, którzy dyskryminują takie niepełnosprawne osoby. Mówiąc o zatrudnianiu niepełnosprawnych wchodzimy na dość grząski temat, czyli wykorzystywanie takich osób, żeby dostać dofinansowanie.

dźwigi towaroweFirmy, które zatrudniają niepełnosprawnych zawsze dostają dodatkowe pieniądze i liczne ulgi, dlatego też w wielu firmach zatrudnia się inwalidów. Kolejna kwestia to darmowa reklama, jako firmy, która jest otwarta na ludzi z niepełnosprawnością. Ale nie każda firma tak funkcjonuje i ma takie podejście do zatrudniania osób niepełnosprawnych. Mówiąc o niepełnosprawności należałoby również wspomnieć o takich kwestiach, jak przystosowanie pomieszczeń w firmie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Podjazd, dźwigi towarowe, jak również odpowiednio szerokie korytarze, czy też obszerna łazienka ze specjalnymi wspornikami dla inwalidów. Każdy, nawet najmniejszy element wpływa na to, czy osoba niepełnosprawna może pracować w firmie. Przecież jest wielu wspaniałych specjalistów z ogromną wiedza oraz wielu młodych ludzi z zapałem do pracy i świetnymi pomysłami, którzy jeżdżą na wózku i zwyczajnie mają pewne ograniczenia. Dlatego też warto się na nich otworzyć i stworzyć firmę przyjazną inwalidom. To może być bardzo pozytywna decyzja na wielu płaszczyznach. Skoro dajemy szansę ludziom, którzy nie mają problemów z poruszaniem, słyszą i widza, to, dlaczego nie możemy dać tej szansy niepełnosprawnym?