czarter jachtów na Mazurach

Zdobywamy patent żeglarski

Jeśli należymy do osób, które kochają wodę i które mają dobre umiejętności pływackie, to na pewno nie jest nam obce także żeglowanie. Ta dziedzina sportu od wielu lat jest bardzo popularna. Żeby się o tym przekonać wystarczy w pełni sezonu odwiedzić Mazury. Tam w każdym porcie natkniemy się na profesjonalne i mniej profesjonalne łodzie.

Czarter jachtów na Mazurach – Twój pomysł na weekend

Spędzać wolny czas na żaglówce można nabrać dystansu do codziennych problemów, można nauczyć się jasnego i szybkiego myślenia, a także można nauczyć się samodyscypliny. Sport chociaż z pozoru wygląda na bardzo prosty wymaga sporych umiejętności i trzeźwego myślenia. Jeżeli chcemy wypożyczyć jakąś żaglówkę, to możemy zostać poproszeni o pokazanie stosownego patentu. Jak zdobyć taki dokument?
czarter jachtów na MazurachPrzede wszystkim należy wiedzieć, że istnieje pewien limit wiekowy. Pułap ten jest na tyle korzystny już czternastolatek może zapisać się na odpowiedni kurs i zdobyć patent żeglarza jachtowego. Wydawać by się mogło, że powierzenie jachtu tak młodej osobie jest niezbyt rozsądnym zadaniem, ale kursy organizowane przez Polski Związek Żeglarski są na tyle bezpieczne i porządne, że można zdobyć na nich wszystkie wymagane umiejętności. Wiedza ta poświadczana jest stosownym egzaminem, który przebiega w wersji praktycznej i teoretycznej. Jest to swoistego rodzaju prawo jazdy umożliwiające sterowanie żaglówką. Mając taki patent czarter jachtów nie będzie żadnym problemem. Poza zdobytym dokumentem kurs żeglarski daje również znakomite doświadczenie. Podczas takiego szkolenia poruszane są najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Musimy bowiem wiedzieć, że osoba sterująca jachtem bierze na siebie odpowiedzialność za całą załogę i turystów będących na pokładzie. Przed każdym rejsem trzeba zrobić dokładny przegląd łodzi, trzeba sprawdzić jakość lin i żagli, a także przeliczyć dodatkowe wyposażenie takie jak na przykład kamizelki ratunkowe. Patenty żeglarskie dzieli się na trzy stopnie. Do kierowania jachtem wystarczy nam patent żeglarza jachtowego, ale możemy zdobyć także patent sternika morskiego i kapitana jachtowego.