Zdrowy olejek z marihuany

Kannabidiol (CBD), zaraz po tetrahydrokannabinolu (THC), to najbardziej znana substancja czynna, jaką zawierają konopie. Nie jest to przypadek, zważywszy, że THC jest nielegalnym składnikiem organicznym , który nie wykazuje właściwości prozdrowotnych.

Działanie naturalnych olejów konopnych

olejek konopny 15W konopiach włóknistych, czyli gatunkach legalnych, poziom THC nie może przekraczać 0,2% i ten warunek musi być spełniony, jeżeli producent zamierza wprowadzić swój wyrób na rynek. Tutaj mają znaczenie nawet niewielkie różnice, toteż niektórzy wytwórcy dostarczają do sklepów oleje, zawierające 0,0% THC. To swego rodzaju nowy trend, ale wiedzieć trzeba, że taki wyrób wcale nie działa lepiej ani gorzej i tak naprawdę nie ma różnicy czy dany olej zawiera 0,2%, czy 0,0% tej substancji psychoaktywnej. Jeśli chodzi natomiast o sprawdzony wyrób, na tyle silny, by mógł być stosowany terapeutycznie, to poleca się zwykle olejek konopny 15% CBD. Wszak nie chodzi jedynie o siłę działania, ale też o cenę, która w jego przypadku jest wyjątkowo atrakcyjna. Wszak jedno opakowanie piętnastoprocentowego oleju wysokiej jakości, to wydatek od siedemdziesięciu do, około, stu dwudziestu złotych. Różnice w cenie biorą się, rzecz jasna, z tego, gdzie kupujemy olej i kto jest jego producentem, dlatego też warto zainteresować się ofertą najlepszych sklepów konopnych online, gdyż to właśnie w nich mamy do czynienia z najniższymi cenami tych wyrobów.

Jeżeli chcemy stosować olej konopny, to warto zacząć od mocnego, gdyż zapewnia szybki i długi efekt, co na przykład, w przypadku różnego rodzaju bólów, czy też chęci uspokojenia się, bywa kluczowe. Warto też dodać, że oleje konopne wskazane są również osobom, zmagającym się z bezsennością, stanami lękowymi i depresją.